TAUTUMEITAS sāka ar tradicionālās mūzikas dziedāšanu, mēģinot pietuvoties un atdarināt teicējas. Taču jo tuvāk gājām dziesmām, jo tuvāk dziesmas nāca mums, līdz kamēr šķita dabiski tās apvienot ar visu pārējo, ko šajā pasaulē esam dzirdējušas un sajutušas kā savu. Tagad tautasdziesmas izspēlējam, izmantojot savas balsis un tembrāli piesaistošus instrumentus, skanējumā ietverot arī savus uzskatus par laiku, telpu un tautumeitas izjūtām tajos.Asnate Rancāne

vijole, balss

Tautumeitu virzošais spēks ar latgaliešu saknēm un dienvidniecisku būtību. Asnates raganiskais skatiens ir caurvīts ar pārliecību un pauž pilnīgu nodošanos mūzikai. Viņas unikālajai balsij piemīt autentiski tīrs skanējums, un ar savu pieredzi etnomuzikoloģijā Asnate savij Tautumeitu balsis visskaistākajās skaņu virtenēs.

"Dziedot cilvēks atkailina savu dvēseli. Tur nav samākslotības. Tas ir skaisti!"

Laura Marta Līcīte

šruti box, perkusijas, balss

Viņa plūst lēni un stabili. Sievišķīga un valdzinoša savā pārliecībā. Bet ik pa reizei viņā pamostas maza pļavas meita – pinkainiem matiem, basām kājām, atkal uzrāpusies vecajā ozolā.

"Tā sajūta, kad mūsu balsis savijas, salīst kopā un rada ko lielu, bet netveramu - jā, tā man ir maģija!"
Aurēlija Rancāne

bungas, balss

Dziļa, bet maiga. Klusa, bet tieša. Mākslinieciskā dvēsele, kas vienmēr parūpēsies par to, lai grupa sniegtu ne tikai skaniski, bet arī vizuāli estētisku baudījumu. Aurēlijas balss ar savu dziļo, pirmatnēji maigo un ēterisko spēku kopskaņai piešķir piepildītu skanējumu. Viņas balss ir stabila, bet tomēr mēdz celt gabaliņu virs zemes.

"Dziedot gavilē ne tikai balss, bet arī dvēsele. Tas ir ļoti iedvesmojošs un laimes pilns process!"
Lauma Bērza

vijole, balss

Šķietami vienkārša latviešu meitene, taču patiesībā glabā noslēpumu. Saplūst ar dabu kā viens veselums. Ir harmonijā ar sevi un apkārtējo. Lai gan ārišķīgi Lauma var šķist trausla, viņa nebaidās paust savu viedokli, kā arī mēdz viegli pajokot un paironizēt. Laumas balss aizrauj klausītāju ar to, ka tā ir ļoti harmoniska, pilnīga un samtaina, taču tajā pašā laikā arī ļoti skanīga un valdzinoši neparasta.

Ilona Dzērve

akordeons, balss

Grupas košums un dzīvesprieks. Viņas smiekli ir kā šampanietis un acis - kvēlojošas ogles, kas izstaro prieku. Ilonas balss ienes dzirkstošu vieglumu un spožumu. 

"Tautasdziesmās un Tautumeitās ir neaprakstāms labais spēks un lielā jēga."


Laura Liepiņa

perkusijas, balss

Laura valdzina ar savu sievišķo spēku. Viņas acis ir maigas, bet skatiens neatminams. Lauras intelekts izpaužas ik uz soļa, taču kādā vājuma brīdī viņa atklājas tik trausla kā visskaistākais zieds, kuru gribas pasargāt no aukstajiem vējiem. Viņas balss ir īpaša - tā ir pilnīga un pārliecinoša, bet pārsteidz ar savu mainību.