top of page
Tautumeitas_3x.jpg

“Tautumeitas” ir etno-pop mūzikas grupa, kas savā mūzikā izmanto latviešu tautasdziesmu melodijas un tekstus, veido spēcīgas harmonijas un sakausē tās ar mūsdienīgiem bītiem un skaņām, veidojot maģisku un spēcīgu jaunu latvisko skanējumu. Grupa ir arī radoša ar savu vizuālo tēlu – viņu tērpi un kroņi atspoguļo to, cik tuvs patiesībā ir “tradicionālais” un “futūristiskais”. Viņu izskats ir kosmisks, tomēr reizē arī autentisks, spēcīgs un sievišķīgs.

Vairākas grupas dalībnieces ir studējušas etnomuzikoloģiju un grupas mūzikā jūtama dažādu valstu tautas mūzikas ietekme.

 

Grupas debijas albums "Tautumeitas" ieguva Latvijas mūzikas ierakstu balvu "Zelta mikrofons" kategorijā "Gada tautas/pasaules mūzikas albums 2018", bet albums "Dziesmas no Aulejas" ieguva balvu kā labākais "Folk/Pasaules mūzikas albums 2020". Arī grupas jaunākais albums "Skrejceļš" ieguvis šo pašu balvu 2022. gadā. 

2022. gada februārī Latvijas Radio 2 rīkotajā Muzikālās bankas dziesmu konkursā dziesma "Tur, kur Dieva kamanas slīd", kas tapusi sadarbībā ar grupu "Prāta Vētra", ieguva titulu  "Gada vērtīgākā dziesma 2021". "Tautumeitas" ir četras reizes ieguvušas Latgaliešu kultūras gada balvu "Boņuks". Grupa ir sadarbojusies ar populāro latviešu mūzikas producentu Reini Sējānu un zviedru komponistu un mūzikas producentu Povelu Olsonu. Grupa uzstājas ne tikai Latvijā, bet ir koncertējusi arī tādās valstīs kā Ķīna, Japāna, Šveice, Vācija un Polija.

 
 
LPE_4558-by-Liene-Petersone-final.jpg

Asnate Rancāne

LPE_4118-2.jpg

Aurēlija Rancāne

LPE_4574.jpg

Laura Līcīte

Tautumeitas_Solo_3_edited.jpg

Gabriēla Zvaigznīte

bottom of page